Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přečíst si víc.
Odběr newsletteru

Akvária jsou skutečně přínosem pro naše zdraví!

 

Nedávný experiment výzkumníků z univerzity v anglickém Plymouthu potvrdil, že pohled do akvária s rybičkami působí velice pozitivně na zdraví člověka – snižuje krevní tlak a zpomaluje srdeční tep. (Zdroj) Proto můžeme moderní akvária v interiéru jednoznačně zařadit mezi nejlepší způsoby relaxace, které po náročných pracovních dnech určitě uvítáme.

Objevuje se čím dál více zájemců, kteří akvárium mají pouze se záměrem, že u něj každý večer tráví chvilky plné pohody a vychutnávají si tu vyzařující podvodní energii. „Neakvarista“, který se rozhodne pořídit si akvárium, by se měl spolehnout na služby našich profesionálů a případně svého architekta, který poradí s umístěním a zbytek nechá na nás.

 

Jak vlastně takové akvárium vzniká

Prvotní impulz pro umístění akvária do interiéru nejčastěji přichází od bytového architekta či designéra. Architekt dokáže zhodnotit veškeré aspekty interiéru a nabídnout několik možných variant umístění akvária. Zároveň Vám také zpracuje přibližnou vizualizaci. Konkrétní technické řešení akvária se vždy odvíjí od daného typu akvária a prostorových možností.

Naše firma se věnuje tvorbě akvárií na míru již více než 20 let. Technologie akvárií se za tuto dobu změnila k nepoznání. To nám umožňuje připravit pro naše klienty taková akvária, kde jedinou Vaší starostí bude usadit se do pohodlného křesla a relaxovat s pohledem na tuto podvodní říši. Typickým příkladem je letošní realizace mořského akvária o objemu dvou tisíc litrů v rezidenci na Praze 4. Klient se na nás obrátil i se svou paní architektkou, že by rád v rámci stavby domu zakomponoval do interiéru tří metrové akvárium.

Jednoduchou vizualizaci již měl klient zpracovanou od paní architekty. My jsme klientovi představili možnosti moderních biotopových akvárií a jeho rozhodnutí bylo jednoznačné – mořské akvárium, o které se nebude muset starat. Po představení našeho elektronického servisního systému včetně nových technologií, které nás včas upozorní na nutnost provedení servisu akvária, klient odcházel ze schůzky velice spokojen. Z naší strany pak následovalo zpracování 3D projektu stojanu akvária a jeho osazení. Následně stavební firma přichystala veškeré náležitosti týkající se umístění elektřiny, přívodu a odpadu vody, vzduchotechniky apod. Po 5ti měsících od naší první schůzky jsme do rezidence přivezli stojan pod akvárium. O několik týdnů později bylo osazeno i samotné akvárium a potřebná filtrace.  Zatímco akvárium již bylo v provozu kvůli zaběhnutí ekosystému, probíhaly designové úpravy okolí akvária. Dnes je již celý dům včetně interiéru hotov a klient odpočívá při pozorování mořského světa uprostřed svého domu. Pokochejte se s námi tímto mořským luxusem...


 

 

Zpět na seznam projektů