Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přečíst si víc.
Odběr newsletteru


Mořské akvárium, tak jak ho neznáte


 

Když se na nás obrátila zákaznice s přáním o instalaci mořského akvária do bytu, nebylo to pro nás nic nečekaného. V dnešní době jsou luxusní akvária ozdobou jak velkých domů, tak malých bytečků. Každý z nás přece chce mít doma oázu klidu, kde může na chvíli zapomenout na starosti všedního dne.

V tomto případě byla navíc další motivací k pořízení akvária i oblíbenost známého filmu Hledá se Nemo, tudíž bylo maximálně nutné dodržet i to abychom akvárium připravili tak, aby se v něm dobře dařilo malému Nemíkovi a Dory. :)

Pro umístění akvária bylo v bytě jediné možné místo. Jednalo se o volný prostor nad sedačkou o šířce 170 cm. Jelikož si majitelka bytu přála, aby sedačka zůstala na svém místě, nebylo možné akvárium upevnit na klasický stojan. Vytvořili jsme speciální ocelovou výztuhu pod akváriem. Obyvatelé a náštevníci bytu mají nyní pocit, že se akvárium vznáší mezi dvěma sloupy.

Dalším oříškem po ukotvení akvária, bylo vyřešení filtrace. Bohužel nebylo možné zajistit přívod vody ani nepřipadalo v úvahu využít přepadovou filtraci. Proto jsme vyprojektovali technické řešení filtrace tak, aby se vše vešlo do prostoru po stranách akvária. Filtrace obsahuje 2 odpěňovače, UV lampu a fluidní filtr. Je tedy dostatečná pro 500 litrové mořské akvárium a zároveň zůstává skryta za odklopitelným rámem akvária.

Servisní úkony provádí náš servisní technik jednou týdně. Kromě běžné údržby je nutné měnit a doplňovat odpařující se mořskou vodu.

Majitelka i děti jsou i po roce užívání z akvária nadšené a pozorně sledují zajímavý podmořský život svých "filmových" hrdinů.


Přejeme jim mnoho dalších spokojených dnů s akváriem na míru :)

 

 

Zpět na seznam projektů