Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přečíst si víc.
Odběr newsletteru

Přírodní akvárium v ADA stylu

..Navrženo dle požadavků učení Feng Shui..

Když se na nás obrátil klient s žádostí o vybudování japonského akvária do jeho nového domu, byla to pro nás další velká výzva. Akvárium se mělo stát hlavní dominantou přízemní části domu, který je vystaven ve stylu Feng Shui.  Už při první návštěvě domu nebylo pochyb o tom, že klient skutečně dbal zásad Feng Shui a dům i jeho okolí tvořilo dokonalou harmonii. Uvnitř domu už opravdu scházel jen vodní prvek.

Již od počátku měl klient jasno ve stylu akvária. Rozhodl se pro rostlinné akvárium v japonském Ada stylu. Jelikož je dlouholetým akvaristou, nebylo potřeba vysvětlovat kolik péče a času je nutné tomuto akváriu věnovat, aby se stalo úžasnou kompozicí kousku přírody pod vodní hladinou.

Japonská Ada akvária vnáší svým nevšedním stylem luxus a kvalitu do všech interiérů. Jejich zakladatel Takashi AMANO (1954 – 2015) se snažil vnést do akvárií prvky přírodních scenérií, které fotil na svých toulkách krajinou. Proto při stavbě japonského akvária a především při tvoření jeho interiéru je potřeba detailně promyslet, jakou scenérií chceme v akváriu vytvořit a dle toho následně rozmísťovat kameny, kořeny a volit vhodné druhy rostlin.

V tomto případě hraje hlavní roli v akváriu velký kořen. Záměrně jsme využili jeho rozměry a připevnili na něj rostliny, které nevyžadují sázení do substrátu jako je microsorium pteropus (hnědovka křídlatá) a monoselenium tenerum (mech). Následně jsme rozmístili v akváriu několik kamenů, tak abychom docílili dokonalé harmonie mezi dřevem a kamenem. Na dně akvária je zvolen substrát Amazonia, na němž vytvořila krásný přírodní koberec cryptocoryne parva. Filtrační technologie se nachází v místnosti za akváriem. Je napojena na automatickou výměnu vody. Samozřejmě nechybí CO2 systém s pH sondou a automatický dávkovač hnojiv.

Když jsme po 48 hodinách instalace předávali akvárium majiteli bylo vidět, že jsme předčili jeho očekávání.  Dnes už klient pečuje o akvárium sám a jednou za půl roku nás volá na pravidelný servis, při kterém kontrolujeme stav akvária, doplňujeme ADA hnojiva a další položky dle aktuální potřeby.

Obyvatelům domu přejeme spoustu krásných chvil u akvária a samozřejmě hodně prosperity a bohatství, které by akvárium dle Feng Shui mělo do každého domu přinést.

Vývoj a stavbu akvária si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Máte-li zájem rozzářit Váš interiér podobným japonským akváriem, volejte nám na číslo 721 802 117.

 

 

Zpět na seznam projektů