Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přečíst si víc.
Odběr newsletteru

Mořské akvárium Praha

Mořské akvárium na míru

Akvárium jsme řešili již od první chvíle rekonstrukce bytu s architektonickým studiem Koucký arch.. Zároveň jsme vybírali druh akvária přímo se zákazníkem, což je vždy nejlepší. Klient se nakonec rozhodl pro mořské korálové akvárium. Technické a designové detaily jsme dále konzultovali s architekty. Nádrž je navržena jako průhledové akvárium o velikosti 700litrů. Rozjasňuje prostor kuchyně a obývacího pokoje.

Automatické akvárium
Strana z obývacího pokoje měla být opláštěna do čistých linií a akvárium se tak muselo upravovat a prolepovat na míru s atypickým přepadovým systémem do vodní filtrace, který měl být ukryt uvnitř zdi. Protože se jednalo o mořské akvárium, kde se doplňuje voda z reverzní osmózy /nikoliv běžná kohoutková/ bylo nutné vyřešit i toto automaticky. Byla použita 3-stupňová reverzní osmóza, která byla umístěna v jiné místnosti a přivedena k akváriu podhledem. Vedle filtrace je umístěna dopouštěcí nádrž, kde je dvojité hlídaní hladin a automatické doplňovaní vody z reverzní osmózy a dále do filtrace.
Akvárium bylo lepeno transparentním lepidlem a to z čirého a ušlechtilého skla "Optiwhite". Toto sklo dodá oproti běžnému floatovému sklu celému akváriu jiný designový rozměr.
Filtraci jsme zvolili přepadovou s mechanickou předfiltrací a biologickou částí naší výroby a testování. Okolí mořské filtrace bylo odhlučněno speciálním materiálem.
Osvětlení je použito výbojkové od německé firmy Giesemann. Výbojka dodá akváriu oproti běžným zářivkám jasnější barvu a ukáže hezký pohyb hladiny - navíc opticky vypadá jako dopadající sluneční paprsky.
Dále bylo doplněno i automatické krmení ryb.

Ryby a korálnatci
Vzhledem k charakteru mořského akvária ( reefová nádrž s barevnými rybičkami) jsme zvolili jako hlavní rybky známé pod filmovým označením "nemo" /Amphiprion ocicularis/ a různé druhy Zebrasom. U mořského akvária je stále co pozorovat.. tu se objeví hvězdice, tu krab, rudě červená kreveta.

Údržba mořského akvária
Plný servis mořského akvária zajišťuje naše firma a to v měsičním intervalu.

 

Zpět na seznam projektů