Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přečíst si víc.
Odběr newsletteru

Paludárium - deštný prales a tropické akvárium v jednom

Naším úkolem bylo vytvořit kombinaci amazonského akvária pro terčovce a prvků deštného pralesa. Pod vodní hladinou vznikl ráj pro terčovce z přítoku Rio Negro, plný kořenů stromů, zeleně.  Nad hladinou tak, díky vlhkému prostředí, můžeme pěstovat tropické rostliny jako například orchidee, tilancie.

Příběh tohoto paludária byl započat dva roky před samotnou realizací. Náš zákazník navštívil stánek, který jsme měli na výstavě. Konzultoval s námi stavební připravenost a další detaily potřebné pro zdárný průběh realizace.

Když už byl prostor zrekonstruovaný a připravený pro nás, dali jsme se do práce. Během příprav jsme zákazníkovi připravili chovný pár terčovců. Díky tomu mohl pozorovat přirozený průběh vytváření chovu, od dvoření samce samičce, po vodění mladých terčovců po nádrži.

Aby toto relaxační akvárium fungovalo co nejlépe, je nutné využít kvalitní technologie na filtrování a úpravu vody. Což v důsledku ocení i zákazník, starost o akvárium se tak stává snadnější. 

 

Zpět na seznam projektů